اول ایمنی، بعد کار

تقریبا در تمامی کارخانجات و صنایع و بخصوص نیروگاهها لینک های ارتباطی نقش بسیار مهمی در رد و بدل کردن اطلاعات بین تجهیزات موجود در سایت و کنترل کننده ها و نیز وسایل مانیتورینگ برعهده دارند. بسیاری از اطلاعات مربوط به کنترل و وضعیت تجهیزات و سیستم ها شامل دما، فشار، سطح مایعات , موقعیت اکچویتورها، وضعیت و مقدار ارتعاشات و بسیاری از اطلاعات دیگر بصورت بسته های اطلاعاتی منتقل می شوند که این اطلاعات بر اساس اهمیتشان به دو دسته کلی با اهمیت و دارای اهمیت متوسط تقسیم بندی می شوند. صرفنظر از اهمیت اطلاعات در حال انتقال، همه ارتباطات صنعتی بایستی دارای یک ویژگی مهم باشند و آن انتقال سریع و بدون خطاست. منظور از انتقال سریع ، انتقال اطلاعات با تاخیر زمانی قابل قبول و بدون مشکل برای پروسه است.

چالش ها

از مهمترین چالش های صنایع و کارخانجات، عدم تخصیص فرکانس و طولانی بودن و یا حتی گاهی غیر ممکن بودن اخذ مجوز از سوی ادارات مربوطه می باشد. به همین جهت اکثر کارخانه ها و صنایع وابسته بدلیل نیاز حیاطی که این بستر ارتباط گروهی دارند، روی به بیسیم های غیر مجاز می آورند که طبق مقررات و قوانین مربوطه در صورت مشاهده و اطلاع نیروهای بازرسی، برخورد های قانونی و جریمه های سنگین در انتظار مجموعه های متخلف خواهد بود. همین امر باث میشود تا سرعت و کیفیت ارتباط به شدت کاهش یابد و خروجی مطلوب و مورد انتظار از آن مجموعه هدف حاصل نشود. همچنین در برخی صنایع، از جمله نیروگاه های برق و یا در کارخانه های صنعتی و تولیدی اطراف آن بیسیم های فرکانسی بدلیل نویز بالا اصلا کار نمیکنند و دچار اختلال شدید می شوند و عملا ارتباط از بین می رود.

راهکارها

سامانه ندا کلیه مجوزات قانونی را از سازمان های مربوطه اخذ نموده است و کارخانجات با توجه به ماهیت و نوع بیسیم های شرکت ندارسانان پیشرو نیازی به اخذ مجوز  و تخصیص فرکانس ندارند و در کوتاه ترین زمان ممکن شبکه ارتباطی برای آنها در دسترس و فعال خواهد بود.

همچنین با توجه به استفاده از شبکه ارتباطی پهن باند، دیگر نویز های ناشی از فعالیت و عملکرد نیروگاه های برقی تاثیر چندانی بر کیفیت و سرعت ارتباطی در سامانه ندا نخواهد داشت و شما در هر شرایطی می توانید از سیستم ارتباطی ما با کیفیتی مطلوب استفاده کنید. قابلیت هایی همچون ارسال پیام مدیریتی یک طرفه، ارسال اعلان وضعیت اضطراری و همچنین اشتراک گذاری ویدیو زنده و موقعیت مکانی این امکان را به کاربران میدهد تا در برهه های حساس با بهره گیری از آنها توان عملیاتی خود را افزایش دهند.

همچنین سازمانپذیری بالای این سامانه شما را در طراحی شبکه و ایجاد گروه های متعدد یاری میکند و شما بر اساس سیاست های سازمانی شرکت خود میتواند شبکه ارتباطی خود را در کوتاه ترین زمان ممکن ایجاد کنید و از خدمات سامانه ندا بهره مند گردید.