خدمات پستی

مراكز پستی بايد در جهت تأمين نيازهاي روزانه خود ، از قوانین بسیار دقیقی پیروی كنند. آنها با فشار سنگین فعالیت های روزانه درگیر می شوند و در عین حال باید به تقاضاهای عظیم مجموعه مشتریان خود به موقع پاسخ دهند.

شرکت های بزرگ پستی برای پایش فرآیند تحویل مرسولات خود، مدیریت نیرو های انسانی داخل شبکه بسیار پیچیده پست و همچنین تنظیم روابط میان آنها همواره باید دقت نظر و عمل داشته باشند.

هرچه میزان کیفیت ارائه خدمات پستی این شرکت ها بهتر و منظم تر باشد،رضایت مشتریان بالاتر و احساس اطمینان آنها نسبت به مجموعه بیشتر خواهد بود.

با توجه به این واقعیت ها ، با ارزش ترین دارایی برای مراکز تحویل ، برنامه ریزی و سازماندهی ساختارها ، الزامات و تعهدات ایمنی پرسنل فعال در آن شرکت خواهد بود.

چالش ها

در شرکت های بزرگ و شلوغ ، سیستمهای ارتباطی به موقع ، مؤثر و قابل اعتماد بین کارمندان ، مدیران و کالاها ضروری خواهد بود. مرکز پست همواره  در جستجوی راه حل ارتباطی است که ارتباط بیسیمی را با روشهایی جدید پیاده سازی کند و وظایف روزانه هر یک از کارکنان مجموعه را به آنها یاداوری سازد و انان را از تصمیمات فوری و لحظه ای آگاه سازد. ویژگی گفتگو (PTT) امکان برقراری ارتباط فوری بین همه طرف های ذیربط در مرکز پست را فراهم می کند. این مهم است که کارکنان مرکز برای اهداف عملیاتی و سازمانی در تماس با یکدیگر باشند.

 وظیفه دیگر مراکز تحویل کالا به عنوان نقطه میانی در قبال مشتریان بسیار حائز اهمیت است. کارکنان وظیفه دارند کالاها را به بهترین وجه به سفارش دهنده تحویل دهند.

 فرآیند کامل سفارش تا تحویل کالا و مرسولات باید از رویه های ساختاری مناسب پیروی کند و جنبه های لجستیکی و سازمانی در این مرحله باید با دقت نظر بیشتری در نظر گرفته شود.

راهکارهای عملیاتی

یک راه حل برای کل نیازهای شرکت ها در فضای لجستیکی ، تأسیساتی و امنیتی کارمندان است. سامانه ندا یک محصول بسیار دقیق است که قابلیت های پیشرفته ارتباط بیسیمی را ارائه می دهد تا به همه کاربران این امکان را دهد تا فوراً از طریق Push-to-Talk (PTT) در بین گروه ها و سازمان های مختلف ارتباط برقرار کنند. همچنین برای کارکنان مرکز پست دسترسی به یک سیستم اعلام هشدار و وضعیت اضطراری در شریاط فو العاده بسیار مفید است. در ساده ترین حالت، سامانه ندا را می توان روی هر گوشی هوشمند نصب کرد و آن را بر اساس سیاست های سازمانی خود تنظیم کرد.

 به گونه ای که وقتی دکمه “SOS” فشار داده می شود ، هشدار برای همه افراد متصل به ان گروه و سازمان ارسال می شود. این قابلیت به شما این تضمین می دهد که هر شخصی که از این محصول استفاده میکند اکنون از وضعیت های هشدار اضطراری آگاه و نیازی به تهیه رادیوها یک منظوره یا سایر دستگاه های اعلام وضعیت هشدار مجزا ندارد.

     سامانه ندا تعداد گزینه های دیگری را دارد که می تواند برای ارائه امکانات پیشرفته ارتباطی سازماندهی شود از جمله : سنسورهای موجود در گوشی ها و دستگاه های تخصصی سازی شده، انواع مختلفی از هشدارها ، GPS و بومی سازی فضای داخلی که مکان دقیق کلیه دستگاهها و کالاهای متصل را منتقل می کند.

 در هر دستگاه ، امکانات مختلف صوتی، تصویری و مکانی در دسترس می باشد که به وسلیه آنها میشود در یک موقعیت خاص گزارش فوری ارسال شود، به عنوان مثال در صورت گم شدن کالا یا تحویل اشتباه، سامانه ندا از توابع محاسباتی و حسگر عظیم موجود در دستگاه های امروز برای ارائه ویژگی ها و خدمات پیشرفته ارتباط در مورد این مشکل استفاده می کند. عملکرد جغرافیایی به کارمندان اجازه می دهد تا مسیرها و کالاهایی را که باید از آنها محافظت شوند کنترل کنند. به عبارت دیگر، این ویژگی انجام خدمات در سراسر مراکز تحویل و تکمیل مسیرهای از پیش تعریف شده با یک کد QR ساده یا اسکن تراشه NFC در دسترس خواهد بود.

دیگر راهکاری که عملکرد مراکز پست را ارتقا میدهد ویژگی Open API بودن آن است که میتوانید بهروری و بازدهی کارکنان مجموعه شما و میزان رضایت مشتریان را از مرحله سفارش کالا تا مرحله تحویل کالا تا حد بسیار قابل توجهی افزایش دهد.

همه این موضوعات،مرکز تحویل را به یک مکان خوب و امن برای مشتریان ، کارکنان و مدیران تبدیل می کند.