کار تعمیر و نگهداری ایمن در تونل هایی که توسط سامانه ندا امکان پذیر است.

تعداد زیادی تونل در سرتاسر جهان وجود دارد و در ایران حدود 200 تونل وجود دارد که هر روز رانندگان زیادی از آن استفاده می کنند. آنها این مزیت را دارند که با جلوگیری از مسیرهای باریک و بادگیر در گذرهای کوهستانی ، مسیرهای کوتاه تر و سریعتر سفر را ایمن کنند.

تمیز نگه داشتن آنها و و تعمیر و نگهداری از آنها برای تضمین امنیت عبور خودروها ضروری است.

تعمیر و نگهداری تونل یک کار خطرناک است و تونل ها در حین کار تعمیر بسته هستند و باید بسیار مراقب بود، زیرا به دلیل خطر احتمالی در یک تونل و عدم توجه به تابلو کارگران مشغول کار هستند این خطرات چندین برابر می شود. ضروری است کار تعمیر و نگهداری مؤثر ، سریع و ایمن باشد.

 بنابراین تونل می تواند در اسرع وقت بدون حوادث تعمیر و باز شود و اینجاست که سامانه ندا به کمک می آید.

چالش ها

شرکت های صنعت تونل قصد دارند جاده های سریع و قابل اطمینان یا مسیرهای ریلی را تأمین کنند ، این یک راه ساده و سریع برای دستیابی رانندگان و مسافران به مقصدشان است. بسته شدن تونل ها باعث تاخیر می شود ، اما این امر برای نگهداری وتعمیر آنها لازم و ضروری است. مهمتر از همه ، این است که کار تعمیر و نگهداری به سرعت انجام شود و همواره مهندسان به دنبال راهی برای تکمیل پروژه در اسرع وقت باشند. بنابراین ، این شرکت ها به یک سیستم ارتباط بیسیمی مطمئن و کارآمد نیاز دارند تا سرعت عمل و امنیت کارگران و مهندسان تونل را به بالاترین حد ممکن برسانند.

دانستن محل دقیق هر شخص و احتمالاً ابزارهای موجود در تونل و نظارت در یک مرکز کنترل بیرونی به بهبود سطح اطمینان و امنیت کارگران کمک می کند.

برای توجه به موضوع امنیت ، راه حل هشدار دهنده Alone Worker Protection Alarming و سیستم هشدار SOS  بسیار مهم است. دلیل نیاز به چنین سامانه ای این است که شرایط کار در تونل ها همیشه یکسان نیست در صورت بروز وضعیت هشدار و بحرانی برخی اقدامات باید سریعا اتفاق افتد.

راهکار ها

محصولات ما با استفاده از به روز ترین ظرفیت های اعلام شرایط اضطراری و بحرانی میتواند امنیت و عملیات امداد و نجات را در تونل ها برای کارکنان به بهترین شکل ارائه دهد.

راه حل هوشمند Alone Worker Protection Alarming و سیستم هشدار SOS در دستگاه های تخصصی سازی شده ما، گزینه بسیار خوبی است که  با ویژگی سازمان پذیری آن قابلیت مدیریت به صورت انفرادی و گروهی از سوی مرکز کنترل و مدیریت در بیرون از محیط تونل و خود کارگران و مهندسان در داخل تونل را دارا می باشد.

علاوه بر این GPS و بومی سازی سیستم های هشدار از طریق به روز ترین تکنولوژی حال حاضر دنیا و حسگرهای پیشرفته داخلی می توانند محل دقیق دستگاهها و کارکنان داخل تونل را مشخص کنند تا در بروز حادثه سریعترین واکنش و بهترین تصمیم در فرآیند امداد و نجات صورت گیرد. شما با استفاده از محصول سامانه ندا دستگاه های تخصصی سازی شده ما میتوانید با فشردن یک دکمه مناطق خطرناک داخل تونل را در زمان های نیازمند واکنش سریع کارکنان به مکانهای امن تری تبدیل کنید و خسارات ناشی از اتفاقات غیرمترقبه را تا حد زیادی کاهش دهید

ناوبری داخلی با Beacons بلوتوث بومی سازی سریع و دقیق را ارائه می دهد. چراغ ها مانند فرستنده ها رفتار می کنند. آنها کاربر را قادر می سازند ردیابی داخلی را انجام دهد. Beacons را می توان به صورت متقاطع استفاده کرد و دقت ردیابی متر را ارائه می دهد.

Beacons همچنین به عنوان دستگاههای موقتی کار می کنند. نصب بسیار انعطاف پذیر و آسان است. کاربر می تواند Beacons در رنگ های مختلف داشته باشد ، به طوری که آنها چندان آشکار نباشند. فناوری نوآورانه باتری ، عمر باتری را از دو تا هشت سال ، بدون بازگشت از منابع انرژی خارجی ، امکان پذیر می کند.

یکی دیگر از ظرفیت های بومی سازی محصول در شناسایی مکان دقیق کارکنان و دستگاه ها از طریق WiFi است. تعیین موقعیت مکانی داخلی WiFi سامانه ندا برای پروژه ها و مشاغل مختلف استفاده می شود. در این راهکار دلیل استفاده از  WiFi  نقاط اتصال WiFi به عنوان یک ویژگی است. علاوه بر این ، در صورت فعال بودن WiFi در تلفن های هوشمند ، تعیین موقعیت مکانی بلافاصله آغاز می شود.

هدف سامانه ندا تهیه یک راه حل مطمئن و مفید برای این شرکت ها ، برخورداری از محصولات با ارزش ، کالاهایی با هزینه کم است. شرکتها در حین انجام وظایف روزانه خود و تأمین دارایی خود ، به دنبال بهترین راه برای اتکا به ایمنی و ساختار کار سازمان یافته هستند.

ویژگی دیگر سامانه ندا درواقع قابلیت همگام سازی با RF ID  ویا NFC TAG  ها  هستند که یک ویژگی بسیار کاربردی است. اگر به دلایل امنیتی کل کارکنان باید در یک نقطه از پیش تعریف شده داخل و یا خارج از تونلها شوند و یا به عنوان مثال ورودی تونل را برای اطمینان از این که همه کارگران قبل از باز شدن دوباره تونل آن را ترک کرده اند یا خیر باید اشاره کرد که سیستم بومی سازی شده محصول ما با استفاده از قابلیت RF ID و یا NFC TAG  به طور خودکار زمان و مشخصات ورود و خروج همه کارکنان را تشخیص می دهد و گزارشی به مرکز کنترل یا سرپرست شیفت ارسال می کند. این ثابت می کند که سامانه ندا نیازهای چنین محیط های کاری را برآورده می کند و یک راه حل عالی است.