بر فراز ابرها

سازمان های خدمات و پشتیبانی در فرودگاه روزانه خدمات بسیار زیادی را به مشتریان خود ارائه می دهند. این کارها توسط گروه های مختلفی در فرودگاه ها انجام می شود که به انجام کارهایی نظیر تمیز کردن کابین پس از پرواز ، تهیه غذا ، انجام مراحل اداری شبانه روزی در سطح ترمینال های فرودگاهی یا انجام خدمات به مسافران میپردازند. کارمندان فرودگاه درواقع در یک منطقه جغرافیایی خاص هستند. برای اطمینان از احساس امنیت نسبی و حس رضایت بخشی در فرودگاه ، شرکت های هواپیمایی از خدمات گسترده ای برای مسافران خود استفاده می کنند. بعنوان مثال برخی از این خدمات عبارتند از حمل بار مسافران فرود و پرواز به موقع هواپیما ها، تامین امنیت پرواز و ترمینالهای فرودگاه، مدیریت و کنترل بلیط ها و دریافت و تحویل بار مسافرین در سریع ترین زمان ممکن. برای تحقق این خدمات ، کارکنان به یک سیستم ارتباطی عالی نیاز دارند که تمامی این نیازها را به روشی مطمئن و حرفه ای برای برقراری ارتباط ، و هماهنگی بین هر یک از کارمندان انجام دهند.

چالش ها

برای مدیریت این فرایندها ، شرکت ها باید به امکانات ارتباطی سریع و خوب اعتماد کنند. در فرودگاه ها جهت مدیریت یکپارچه و نظام مند کلیه گروه های خدمت رسان به مسافران همواره وجود یک ارتباط کارآمد و مطمئن مورد نیاز بوده و است. آنچه برای سامانه ندا مهم است ، بیشتر هماهنگی ارتباطات میان این گروه ها در کوتاه ترین زمان است که منجر به افزایش بهروری و به روز کردن مسئولیت های هر کارمند متناسب با شرایط و اوضاع خاص و یا حتی بحرانی میگردد. فرودگاه ها بیشتر دارای سیستم PMR مخصوص خود هستند که از قیمت مناسب و انعطاف پذیری کمتری برخوردار هستند ، سامانه ندا در واقع به دنبال ارائه راه حل برتر ارتباط بیسیمی با ویژگی های استثنایی است كه می تواند حتی در هر تلفن هوشمند شخصی مورد استفاده قرار گیرد.

راهکارها

مهمترین ویژگی برای پرسنل خطوط هوایی یک ارتباط گروهی پیشرفته و مؤثر است. یکی از راه حل های ما برای مدیریت این ارتباطات استفاده از محصول ما و ویزگی دیسپچری آن است که به مدیریت كمك می كند تا ضمن افزایش كیفیت خدمات و ارتباطات با قابلیت تماس طولانی مدت در فرودگاه ها و هواپیماها ، بر پرسنل آنها نظارت داشته باشد و در اوضاع و احوال خاص و بحرانی پیام های مدیریتی یک طرفه را در کسری از ثانیه به کلیه نیرو های هدف بدون کوچک ترین اختلالی ارسال کند. این ویژگی محصول ما ، نه تنها هزینه های ارتباطی را کاهش می دهد بلکه با افزایش بازدهی کارمندان شرکت آنان را در کسب سود بیشتر و افزایش شمار بیشتر مسافران بدلیل ارائه خدمات عالی یاری خواهد کرد. محصولات تخصصی سازی شده ما همواره قابل ارائه متناسب با هر یک از مکانها و فضاهای خاص فرودگاهی جهت تسهیل در استفاده می باشند، از جمله لوازم جانبی خاص باند فرودگاهی که دریافت و انتقال پیام صوتی به دلیل صدای بیش از اندازه هواپیما ها همواره با اختلال همراه بوده است.

موضوع دیگری که بعنوان یک پیشنهاد از سوی مهندسان و کارشناسان شرکت ندارسانان پیشرو به شما معرفی میگردد این است که محصولات ما با استفاده از به روز ترین ظرفیت های اعلام شرایط اضطراری و بحرانی میتواند امنیت و عملیات امداد و نجات را در فرودگاه ها به بالاترین میزان خود برساند.

کلید SOS و سیستم اعلام هشدار Alone Worker، دو راه دیگری است که در شرایط بحرانی هر یک از کارکنان بخش های فرودگاهی میتوانند با استفاده از آن دیگر کارکنان بخش های مختلف مدیریتی را از شرایط وییزه با خبر کنند.

شایان ذکر است که همراه با نام ارسال کننده شرایط اضطراری، موقعیت مکانی آن کاربر هم به دیگران ارسال میگردد و نیازی به استعلام دقیق محل حادثه مجددا از آن کاربر نخواهد بود.

این اقدام در کنار دو قابلیت اشتراک گذاری ویدیو در لحظه و PTTتصویری کیفیت عملیات و سرعت عمل نیرو ها را افزایش میدهد.

با سامانه ندا ، یک تیم مدیریت هواپیمایی در پایان یک بازه کوتاه مدت مزایا و تاثیرات محصول ما را در عملکرد و بازدهی مجموعه خود به طور محسوسی خواهد دید.

سازمان پذیری سامانه ندا بر اساس سیاست های سازمان شرکت ها، مدیریت یکپارچه و استفاده از قابلیت ها و امکانات بینظیر شما را در ارائه خدمات بهتر به ماسفر خود نسبت به زیر ساخت های قبلی ارتباطی کمک خواهد کرد.

استفاده از APN اختصاصی و پروتکل های امنیتی مختلف و مطمئن همواره مجموعه شما را با توجه به حساسیت های خاص در جهت افزایش ضریب اطمینان خاطر و امنیت بالا یاری خواهد نمود. علاوه بر اینها، سامانه ندا به مدیران شرکت شما كمك می كند تا سریعتر تصمیم گیری های مربوط به وظایف هر یک از بخش های خدماتی را انجام دهند چرا که تسریع، افزایش عملکرد و  انجام وظایف، نقش بسیار مهمی در صنعت حمل و نقل هوایی ایفا می کند. بنابراین ، سامانه ندا یک راه حل مناسب برای کارکنان فرودگاه برای تحقق متعالی خدمات و رضایت مسافران است.