بنادر و دریانوردی، شاه راه اقتصادی جهان

بندرها و اسکله ها، همواره در طول سالیان دراز به عنوان یکی از بستر های ارتباطی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بوده اند. اما در عصر جدید به دلیل پیچیده تر شدن روابط انسانی و مدل های هوشمند تجارت و کسب و کار ها، ابزارهای های جدیدی برای مدیریت آنها نیازمند است. مکانیزه شدن بارگیری و ترخیص کالا، ورود و خروج کشتی ها به بندرگاه ها، مدیریت عرشه کشتی ها، کنترل، ارزیابی و نظارت کالاها، مسافربری در یایی، تورسیم و گردشگری، گمرک و انتقال بار از انبارها، امنیت بندرها و حفظ و حراست از جان کارکنان این حوزه همگی از جمله اقداماتی است که برای مدیریت بهینه و مسئولانه هریک از آنها حتما به یک زیر ساخت ارتباطی نیاز است و  اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست.

چالش ها

یکی از چالش های اساسی بنادر و اسکله های موجود در سواحل دریا همواره بستر ارتباط گروهی بوده است که هیچ گاه راه حلی نهایی برای آن یافت نشده است. چراکه بدلیل ارتفاق بلند کانتینرهای کالا، ارتباط بیسیم های فرکانسی ضعیف و یا به طور کامل مختل میگردد.

شرایط جوی و محیط جغرافیایی بنادر همواره نیازمند بیسیم های ارتباطی است که دارای استاندارد های لازم محیطی و مناسب برای شرایط جوی رطوبت 99 در صدی می باشد.

وجود شرایط تحریمی و استفاده از لوازم جانبی و باطری های غیر اصلی و نا معتبر، استهلاک دستگاه های این حوزه را به شدت بالا برده است و گاهی تعمیر آنها اصلا برای پیمانکاران مرقوم به صرفه نیست.

وجود بخشهای مختلف در بنادر و پیچیدگی روابط عملیاتی بنادر نیازمند تخصیص فرکانس های بیشتر توسط سازمان های مربوطه می باشد که با توجه به اشباع شدن شبکه فرکانسی کشور دیگر همچنین درخواستی قابل پذیرش نیست. تامین امنیت و ایمنی بنادر توسط نیروهای حراستی و انتظامی همواره به دلیل گستردگی بیسار زیاد جغرافیایی بنادر، همیشه دشوار بوده و یکی از دلایل عمده و اساسی آن عدم وجود یک ارتباط با کیفیت و سازماندهی شده بوده است.

راهکارها

سامانه ندا، سامانه ای است که نیاز به تخصیص فرکانس رادیویی ندارد و بر بستر شبکه کار میکند. همین موضوع به دو چالش مهم این صنعت یعنی عدم کیفیت، وجود نقاط کور فراوان و محدودیت جغرافیایی را تا حد قابل توجهی رفع و گاهی اوقات از بین می برد.

سامانه ندا با قابلیا بالای سازمانپذیری خود، متناسب با سیسات های سازمانی و اداری شما همگام سازی می شود و تا 100% هزینه های طراحی شبکه مجموعه شما را کاهش میدهد.

حجم قابل توجهی از زیر ساخت شبکه قبلا ایجاد شده است و همچنین هزینه های ایجاد زیرساخت شبکه را برای شما تا سقف 99%  کاهش میدهد.

دستگاه های شرکت ندارسانان پیشرو، متناسب با شرایط جوی و محیطی متناظر ارائه می شوند و دارای استانداردهای معتبر بین المللی می باشد.

قابلیت ارتباط یک به یک و یک به گروه نیز بازدهی شبکه ارتباطی شما را به شدت بالا میبرد و شبکه دچار مشغولی بیش از حد نمیگردد.

همچنین به دلیل پراکندگی جغرایایی بنادر و گمرکات تجاری، امکان مدیریت یکپارچه و از راه دور وجود خواهد داشت. بازرسی ها و نظارت از طریق اشترک گذاری ویدیو زنده نیز از هر نقطه در دسترس شما خواهد بود.