بانک های ایمن

یکی از ارزشمندترین دارایی‌های بانک‌ها، اعتبار آنها نزد مشتریان است. در بسیاری موارد، وقوع حوادث، منجر به خدشه‌دار شدن این اعتبار و در نتیجه از دست‌دادن مشتریان خواهد شد. بانک‌ها مانند هر موسسه اقتصادی دیگر، برای تأمین و ارتقای سطح امنیت، نیازمند مشارکت کارکنان خود هستند. از آنجا که کارکنان آموزش‌دیده و آگاه نقش موثری در رسیدن به این هدف دارند، آموزش امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن اشاره شود این است که بر خلاف تصور عموم، خطرهایی که با آنها مواجه هستیم، محدود به خطرهای عمدی ناشی از سرقت نیست؛ بلکه عرصه گسترده‌تری شامل حوادث عمدی و غیر عمدی، انسانی یا محیطی را در بر می‌گیرد. همچنین لازم است بدانیم که در اکثر مواقع، حملات هجومی یا تهدیدکننده با استفاده از آسیب‌پذیری‌ها و نقاط ضعف صورت می‌گیرد. بنابراین، هر آسیب‌پذیری، هر چند جزئی می‌تواند در وقوع حملات تهدیدکننده نقش بسزایی داشته باشد. داشتن یک زیرساخت ارتباطی خوب برای حمل و نقل پول و منابع اعتباری در بانک ها و بستر ارتباطی کارکنان با یکدیگر امری بسیار مهم و حیاتی حرکت بانکها به سمت هوشمندسازی و ایمن شدن است.

چالش ها

یکی از چالشهایی که بانک ها و موسسات اعتباری با آن دست و پنجه نرم میکنند، بحث امنیت است. امنیت منابع مالی موجود در بانک ها و امنیت جان مشتریان و کارکنان شعب.

از دیگر چالشهایی که بانک ها با آن مواجه هستند موضوع مدیریت و ارتباط با شعب خود است. خودروهای انتقال پول هم موضوع دیگری است که حتما باید به آنها اشاره کرد. در صورتی که یک ارتباط همیشه فعال و با کیفیت در اختیار این مجموعه نباشد، سیستم بانکداری دچار اختلال میشود. نگران کننده ترین چالش این صنعت، خودروهای حمل کننده پول و منابع اعتباری بانکها هستند که به دلیل طی مسافت طولانی گاه ارتباطشان با مرکز قطع میشود و یا موقعیت مکانی آنها تغییر می کند.

راهکارها

برای پاسخ به این چالش ها ما سامانه ندا را خدمت شما معرفی مینماییم. خودروهای حمل پول بدلیل حساسیت بالای خود همواره مورد توجه سارقان بوده اند.

امکان پیمایش موقعیت مکانی خودرو های حمل پول، پیمایش مسیر کاربران و نبود محدودیت جغرافیایی سامانه ندا میزان قابل توجهی از مشکلات این حوزه را مرتف می سازد.

همچنین امکان ارسال پیام اضطراری(SOS) همزمان با اشتراک گذاری نام و موقعیت مکانی کاربر، نیروهای امدادی و انتظامی را در تصمیم گیری هرچه بهتر برای عزام نیروها یاری می نماید.